Za pokus o úkladnú vraždu bývalej partnerky si odsedí 20 rokov, potvrdil súd. Mužovi nepomohlo ani priznanie či ľútosť

16.8.2023 (SITA.sk) – Najvyšší súd SR na dnešnom verejnom zasadnutí potvrdil pre obžalovaného Erika Korintuša trest 20 rokov väzenia pre pokus úkladne zavraždiť bývalú partnerku. Ten mu uložil v júni tohto roku Špecializovaný trestný súd.

Nezmiernili mu trest

Ako pre agentúru SITA uviedla hovorkyňa NS SR Alexandra Važanová, odvolací súd síce rozsudok prvostupňového súdu zrušil vo výroku o uloženom treste z dôvodu nutnosti priznania obžalovanému aj poľahčujúcu okolnosť, že sa priznal k spáchaniu trestného činu a tento úprimne oľutoval.

Aj po jej zohľadnení však NS SR považoval úhrnný trest odňatia slobody vo výmere 20 rokov so zaradením do ústavu na výkon trestu s maximálnym stupňom stráženia za primeraný a nezistil dôvody na jeho zmiernenie.

Najvyšší súd vo svojom rozhodnutí podľa Važanovej bral do úvahy aj spôsob vykonania činu za prítomnosti maloletých detí poškodenej pri skutku a okolnosti, pre ktoré k dokonaniu činu nedošlo, teda zabránenie tretích osôb v ďalšom útoku obžalovaného na poškodenú.

„Odvolací súd zároveň zamietol odvolanie poškodenej ako oneskorene podané,” doplnila Važanová.

Rozhodnutie odvolacieho súdu je právoplatné.

Bodol ju do hrudníka

Podľa medializovaných informácií Erik Korintuš minulý rok v decembri v Skalici bodol expartnerku nožom do hrudníka. Podľa orgánov činných v trestnom konaní obžalovaný vnikol do bytu ženy cez balkón, preto bol odsúdený aj pre porušovanie domovej slobody. Keď ona následne ušla na ulicu, Erik Korintuš ju dobehol a napadol nožom. Žena útok prežila, keďže jej pomohli okoloidúci. Skutku predchádzali vzájomné spory dvojice a vyhrážky zo strany obžalovaného.

Korintuš pred prvostupňovým súdom priznal svoju vinu, odvolal sa však pre výšku trestu.

Viac k témam: Pokus o vraždu, Súdy, Väzenie
Zdroj: SITA.sk – Za pokus o úkladnú vraždu bývalej partnerky si odsedí 20 rokov, potvrdil súd. Mužovi nepomohlo ani priznanie či ľútosť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *