Z vraždy staršej ženy v Rimavskej Sobote obvinili jej syna (video)

7.12.2023 (SITA.sk) – Z vraždy 62-ročnej ženy, ktorej telo našli v utorok 5. decembra v jednom z bytov na ulici Ludvika Svobodu v Rimavskej Sobote, vyšetrovateľ obvinil syna nebohej ženy.

Násilný útok

Ako informuje na sociálnej sieti banskobystrická krajská polícia, vyšetrovateľ tak rozhodol na základe doteraz získanej dôkaznej situácie. Vykonaná súdna pitva potvrdila, že 62-ročná žena zomrela na následky zranení.

Tieto utrpela po závažnom násilnom útoku, z ktorého je obvinený jej syn. Vyšetrovateľ podal podnet na návrh vzatia obvineného do vyšetrovacej väzby.

V utorok si situácia vyžiadala zásah polície aj hasičov. Na mieste sa nachádzal 30-ročný syn mŕtvej ženy, ktorý odmietal otvoriť byt. Po násilnom otvorení muž nožom ohrozoval policajtov v uniforme.

Policajti použili donucovacie prostriedky

„Nerešpektoval výzvy policajtov a z uvedeného dôvodu vznikla obava, že osoba bude v útoku pokračovať, policajti použili donucovacie prostriedky a muža sa hliadke podarilo spacifikovať a zadržať,” dodáva polícia. Nájdené telo ženy už po prvotných zisteniach vykazovalo zavinenie jej smrti inou osobou a závažným násilným spôsobom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: banskobystrická polícia, Vražda
Zdroj: SITA.sk – Z vraždy staršej ženy v Rimavskej Sobote obvinili jej syna (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *