Youtube a Google sa dostali do ťažkej situácie, ruský súd im udelil pokutu v miliónovej výške

17.8.2023 (SITA.sk) – Ruský súd dal vo štvrtok technologickej spoločnosti Google pokutu tri milióny rubľov za to, že nezmazal údajne falošné informácie o vojne na Ukrajine.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

“Špeciálna vojenská operácia”

Ruské médiá informovali, že videoslužba YouTube, ktorú vlastní Google, sa podľa magistrátneho súdu previnila tým, že nevymazala videá s nesprávnymi informáciami o „špeciálnej vojenskej operácii“, ako Moskva označuje svoju inváziu.

Google tiež uznali za vinný z toho, že neodstránil videá, ktoré navrhovali spôsoby vstupu do zariadení, ktoré nie sú otvorené pre maloletých. Tlačové agentúry však nešpecifikovali, o aké zariadenia ide.

Neodstránenie “falošného” obsahu

Začiatkom augusta dostali pokuty za neodstránenie „falošného“ obsahu o vojne na Ukrajine spoločnosť Apple a Wikimedia Foundation, ktorá prevádzkuje online encyklopédiu Wikipedia. Od začiatku invázie na Ukrajinu vo februári 2022 Rusko zaviedlo sériu opatrení na potrestanie kritiky a spochybňovania vojenskej kampane.

Niektorí kritici dostali tvrdé tresty. Opozičného predstaviteľa Vladimira Kara-Murzu napríklad tento rok odsúdili na 25 rokov väzenia za vlastizradu prameniacu z prejavov proti ruským činom na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Pokuta, Ruská propaganda, ruské dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Youtube a Google sa dostali do ťažkej situácie, ruský súd im udelil pokutu v miliónovej výške © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *