Vyšetrovateľ podal návrh na vzatie Gašpara aj Stahla do väzby (video)

12.8.2023 (SITA.sk) –
aktualizované 12. augusta, 17:24

Vyšetrovateľ Národnej kriminálnej agentúry (NAKA) v sobotu podal podnet na podanie návrhu na vzatie Tibora Gašpara a Romana Stahla do väzby. Polícia sa zároveň na sociálnej sieti ohradila voči tvrdeniam strany Smer-SD, že vyšetrovateľ NAKA cez víkend nepracuje.

„Vyšetrovateľ nepretržite od včerajšieho dňa (piatka, pozn. SITA), to znamená aj dnes, vykonáva v tejto veci úkony na Národnej kriminálnej agentúre. Ich výsledkom je, že už podal službu konajúcemu prokurátorovi Úradu špeciálnej prokuratúry spolu s kompletným vyšetrovacím spisom podnet na podanie návrhu na vzatie oboch obvinených do väzby,“ informovala polícia.

Vyšetrovateľ nepovedal dôvody

Zároveň poukázala na to, že obhajca obvineného Marek Para, ktorý údajnú nečinnosť vyšetrovateľa v médiách prezentoval, v sobotu približne o 10:00 tohto vyšetrovateľa telefonicky zastihol na služobnej klapke, teda v priestoroch NAKA v jeho kancelárii.

Para v sobotu povedal, že vyšetrovateľ mu odmietol povedať dôvody zadržania jeho klienta a zložil mu telefón. „Tibor Gašpar sedí bez vykonávania akýchkoľvek úkonov v cele policajného zadržania a čakáme neviem na čo,“ vyhlásil v sobotu šéf Smeru-SD Robert Fico na tlačovej besede.

Vyjadrenie Lipšica

Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic  na sociálnej sieti uviedol, že o návrhu na vzatie do väzby obvinených Gašpara a Stahla rozhodne službukonajúci prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Nikto – ani žiaden z jeho nadriadených – do jeho rozhodovania zasahovať nebude. Akékoľvek jeho rozhodnutie založené na preštudovaní veci budem brániť. A budem brániť nezávislosť rozhodovania všetkých prokurátorov ÚŠP,“ napísal.

Lipšic dodal, že do rozhodovania prokurátorov ÚŠP za dva a pol roka zasiahol len raz. „A to vtedy, keď som pred dvoma rokmi zrušil obvinenie R. Fica pre extrémistický trestný čin,“ skonštatoval. Podčiarkol, že akékoľvek vyhrážky a klamstvá niektorých politikov, oligarchov, obvinených a ich blízkych nemajú šancu ovplyvniť konanie a rozhodovanie jeho kolegov.

Viac k témam: Bývalý policajný prezident, Opozícia, policajné vyšetrovanie, Väzobné stíhanie
Zdroj: SITA.sk – Vyšetrovateľ podal návrh na vzatie Gašpara aj Stahla do väzby (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *