Vozový park polície sa po rokoch dočká obnovy, strážci zákona budú mať k dispozícii 750 nízkoemisných áut

26.9.2022 (Webnoviny.sk) – Policajný zbor SR dostane za financie z plánu obnovy a odolnosti viac ako 750 nových áut. Informovali tom predstavitelia rezortu na pondelkovom stretnutí s novinármi.

Nákup nízkoemisných vozidiel

Konkrétne má ísť o 705 nízkoemisných vozidiel pre základné útvary polície, 47 nízkoemisných vozidiel pre enviropolíciu a Odbor riadenia kriminálnych analýz a osem dodávok pre Národnú centrálu osobitných druhov kriminality.

Ako uviedol štátny tajomník ministerstva Tomáš Oparty, momentálne je 905 vozidiel slúžiacich policajtom starých via ako 15 rokov a 1934 vozidiel má 12 rokov a viac. Doplnil, že 801 vozidiel má v súčasnosti najazdených viac ako 300 000 kilometrov.

„V pláne obnovy a odolnosti sú presne zadefinované rámce, kde sa v rámci výberu vozidiel môžeme pohybovať. Či už ide o elektrické vozidlá alebo „plug-in” hybridy, takisto musia spĺňať hranicu emisného limitu,” uviedol Oparty. Zároveň dodal, že rezort zabezpečí pre vozidlá aj nabíjacie stanice vo viac ako 100 lokalitách.

Nový dizajn policajných áut

Nové autá budú zároveň policajti využívať s novým dizajnom. „Nové farby používajú polície naprieč Európou. Odborníci vybrali žltú, pretože má špeciálne fyzikálne vlastnosti, má vysokú viditeľnosť aj za znížených svetelných podmienok,” povedal policajný prezident Štefan Hamran s tým, že viditeľnosť vozidiel zvyšuje bezpečnosť.

„Treba si uvedomiť, že policajti v tých vozidlách strávia osem až 12 hodín denne,” zdôraznil Hamran. Dodal, že nové autá sú spolu s novými uniformami a novými počítačmi vybavením, ktoré policajti najviac požadujú.

Viac k témam: Plán obnovy, policajné autá
Zdroj: Webnoviny.sk – Vozový park polície sa po rokoch dočká obnovy, strážci zákona budú mať k dispozícii 750 nízkoemisných áut © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *