V utorok rozhodne súd o osude kajúcnikov Makóa a Beňu, prokurátor ich viní z krivej výpovede

5.4.2022 (Webnoviny.sk) – Sudkyňa pre prípravné konanie Okresného súdu Bratislava III má o väzbe obvinených svedkov-kajúcnikov Ľudovíta Makóa a Borisa Beňu rozhodnúť v utorok o 16:30.

Obvinenia z krivej výpovede

Novinárom to v pondelok (4. apríla) vo večerných hodinách po ukončení výsluchu obvinených povedal Beňov advokát Peter Kubina. Zároveň obhajcovia oboch obvinených zopakovali, že dvojica trvá na svojej nevine.

Bývalý šéf Kriminálneho úradu finančnej správy Makó a bývalý námestník riaditeľa Slovenskej informačnej služby (SIS) Beňa sú obvinení pre trestné činy krivého obvinenia a krivej výpovede a krivej prísahy.

Prijímanie úplatku

Podľa prokuratúry totiž koordinovali svoje výpovede v trestnej veci bývalého riaditeľa SIS Vladimíra Pčolinského. Ten je stíhaný pre údajné prijatie úplatku 20-tisíc eur od podnikateľa Zoroslava Kollára.

Cieľom malo byť to, aby sa tajná služba podnikateľom nezaoberala. Generálna prokuratúra už v tejto veci obvinenie Pčolinského a Kollára raz zrušila, polícia ho však vzniesla nanovo.

Viac k témam: Krivá prísaha, Súdy, úplatkárstvo, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – V utorok rozhodne súd o osude kajúcnikov Makóa a Beňu, prokurátor ich viní z krivej výpovede © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *