V Otrokoviciach horí priemyselný areál, hasiči vyhlásili tretí stupeň (video+foto)

23.8.2023 (SITA.sk) – Českí hasiči od skorého rána likvidujú požiar priemyselného objektu v Otrokoviciach na Zlínsku. Informuje o tom spravodajský portál iDNES.cz, podľa ktorého je silný dym viditeľný z veľkej diaľky.

Tretí stupeň požiarneho poplachu

Hasiči vyhlásili tretí stupeň požiarneho poplachu zo štyroch. Na mieste majú 17 jednotiek a tri desiatky kusov požiarnej techniky vrátane špeciálnej. Prvé informácie o udalosti dostali okolo pol piatej ráno.

Otrokovice – požár – aktuálně 8:20 : zvláštní stupeň poplachu, už 27 jednotek. Bez zranění, škody budou vysoké. Jde o tzv. starý obchodní dům, první veřejnou stavbu v Baťově (Otrokovicích) z roku 1931. Obyvatelé @otrokovice_cz vyzváni, aby nevětrali. pic.twitter.com/6SOsH5b9Ag
— Josef Kvasnička (@Kvasnicka_CT) August 23, 2023

Ide o jeden z najväčších požiarov v Zlínskom kraji za posledné roky. To vieme už teraz. A zatiaľ sa oheň stále šíri, teda nie je lokalizovaný,“ vyjadril sa hovorca krajských hasičov Adam Fuksa s tým, že zatiaľ nie sú správy o prípadných zranených.

Požiar sa rozšíril po celom objekte

„Podľa svedkov sa požiar začal len v malej časti uprostred nízkeho komplexu. Hasiči ho začali hasiť, ale postupne sa rozšíril po celom objekte, kde sú kúpeľne, pneuservis, vinárstvo alebo železiarstvo,“ opísal z miesta redaktor MF DNES.

Príčina požiaru ani predbežná výška škody zatiaľ nie sú jasné.

Viac k témam: Požiar, Priemyselný park
Zdroj: SITA.sk – V Otrokoviciach horí priemyselný areál, hasiči vyhlásili tretí stupeň (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *