V egyptskom letovisku Taba dopadla raketa, z miesta evakuujú desiatky slovenských občanov (video+foto) 

27.10.2023 (SITA.sk) – V egyptskom letovisku Taba dopadla v piatok ráno raketa. Z miesta evakuujú slovenských dovolenkárov.

Zasiahnuté bolo zdravotné stredisko

Informoval o tom portál Aktuality.sk s tým, že Taba je vyhľadávané letovisko pri Červenom mori a nachádza sa priamo oproti izraelskému prístavnému mestu Ejlat, približne 350 kilometrov od Gazy.

?BREAKING: LARGE MISSILE LANDS IN EGYPT

A large missile landed in the center of Taba, Egypt.

Taba is over 100 miles away from Gaza, so the origin of the missile is unknown.

Some speculation is that the missile was possibly launched from Yemen, likely by the Houthni rebels.… pic.twitter.com/920J9ULQoz— Mario Nawfal (@MarioNawfal) October 27, 2023

V letovisku sa nachádzajú Slováci, ktorí tam vycestovali cez české cestovné kancelárie. Ako pre Aktuality.sk potvrdil šéf Slovenskej asociácie cestovných kancelárií a cestovných agentúr Roman Berkes, ide o desiatky slovenských občanov, všetci sú v poriadku a priletia späť na letiská do Brna a Prahy.

Ako doplnil portál Aktuality.sk, podľa panarabskej televízie al-Arabíja bolo zasiahnuté zdravotné stredisko. Izraelská armáda uviedla, že vie o bezpečnostnom incidente v tejto oblasti a dodala, že sa incident sa odohral „mimo našej hranice“. V tomto čase nie je isté, či incident súvisí s izraelsko-palestínskym konfliktom v pásme Gazy.

Zvýšená opatrnosť

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí odporúča slovenských občanom zvýšiť opatrnosť pri pohybe v krajine, sledovať miestne médiá a rešpektovať pokyny miestnych zložiek. Slovenskí turisti sa môžu v prípade núdze obrátiť na Veľvyslanectvo SR v Káhire na čísle +20 1000060968.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Izrael a Palestína – nepriatelia na jednom území

Rezort diplomacie odporúča cestujúcim, aby sa pred cestou zaregistrovali na webovej stránke rezortu diplomacie (i.mzv.sk/registracia ) alebo prostredníctvom mobilnej aplikácie Svetobežka. To uľahčí poskytnutie pomoci v prípade, že sa cestujúci ocitnú v núdzi.

Viac k témam: Evakuácia, Raketa
Zdroj: SITA.sk – V egyptskom letovisku Taba dopadla raketa, z miesta evakuujú desiatky slovenských občanov (video+foto)  © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *