V Bratislave zadržali krátko po sebe dve autá s nelegálnymi migrantmi, všetci skončili na cudzineckej polícii (video)

28.8.2023 (SITA.sk) – V nedeľu 27. augusta zadržali policajné hliadky v Bratislave nelegálnych migrantov. Informoval o tom hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Bratislave Michal Szeiff.

Nereagoval na výzvy polície

Ako priblížil, prvý prípad sa stal krátko po 3:00, keď hliadka zadržala na Balkánskej ceste medzi Jarovcami a Rusovcami vozidlo Ford Transit.

Vozidlo najskôr prenasledovala hliadka maďarskej polície z ich územia až na Slovensko, vodič na výzvy na zastavenie nereagoval a s vozidlom unikal vysokou rýchlosťou. Po zastavení auta policajti zistili, že za volantom sedí 23-ročný muž a vo vozidle sa nachádza 22 migrantov zo Sýrie, z čoho bolo 21 mužov a jedna žena.

Pokúsil sa o útek

Druhý prípad sa stal v rovnakom úseku krátko pred 5:30. Hliadky prenasledovali vozidlo značky Opel Zafira, pričom šofér rovnako nerešpektoval opakované výzvy na zastavenie vozidla a smeroval od Čunova na Bratislavu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

„Na úrovni kruhového objazdu pri Panónskej ceste s vozidlom vyšiel na kruhový objazd, kde vozidlo zostalo stáť. Vodič sa pokúsil o útek, avšak policajti ho zadržali a obmedzili na osobnej slobode,“ priblížila polícia a spresnila, že v aute našli 12 migrantov zo Sýrie.

Všetkých migrantov odovzdali cudzineckej polícii.

Viac k témam: nelegálni migranti
Zdroj: SITA.sk – V Bratislave zadržali krátko po sebe dve autá s nelegálnymi migrantmi, všetci skončili na cudzineckej polícii (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *