USA tajne experimentujú na Ukrajine s článkonožcami a hantavírusmi, straší ruské ministerstvo

16.8.2023 (SITA.sk) – Do pestrej palety ruských dezinformácií v súvislosti s vojnou na Ukrajine pribudol k nacistom, ruskej sebaobrane či genocíde v Donbase ďalší cenný „úlovok“. Ruské ministerstvo najnovšie straší obyvateľov článkonožcami a hantavírusmi z Ukrajiny.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Píše o tom ruská agentúra Interfax s odvolaním sa na veliteľa síl radiačnej, chemickej a biologickej ochrany Ozbrojených síl Ruskej federácie Igora Kirilova.

Pokusy v tajných laboratóriách

Podľa ruského ministerstva obrany Spojené štáty na Ukrajine pri vývoji biologických zbraní experimentujú v tajných laboratóriách s článkonožcami, hantavírusmi a krymsko-konžskou hemoragickou horúčkou.

„Zástupcovia inštitútu (infekčných chorôb americkej armády, pozn.) aktívne viedli na Ukrajine projekty pod krycími názvami UP-1 a UP-8. V rámci týchto projektov sa skúmala možnosť využitia článkonožcov na šírenie (baktérií) rickettsie, vírusu kliešťovej encefalitídy, ale aj pôvodcov konžsko-krymskej hemoragickej horúčky a hantavírusov,“ povedal Kirilov.

Nie je to prvý raz, čo Kirilov urobil takéto vyhlásenia. V marci minulého roka tvrdil, že projekt UP-1 na štúdium rickettsie a vírusu kliešťovej encefalitídy u článkonožcov funguje na severozápade Ukrajiny. Vlani v júli zasa Kirilov rozprával o krymsko-konžskej hemoragickej horúčke s tým, že Nemecko údajne vykonalo na Ukrajine „skríning citlivosti miestneho obyvateľstva na krymsko-konžskú horúčku s cieľom odhaliť nové regionálne genotypy vírusu“.

Budúce pandémie

„Projekty rezortu armády USA sú zamerané predovšetkým na štúdium potenciálnych pôvodcov biologických zbraní – antraxu, tularémie, koronavírusov, ako aj patogénov ekonomicky významných infekcií – patogénnej vtáčej chrípky, afrického moru ošípaných,“ uviedol Kirilov, ktorý v minulosti tvrdil, že USA počas projektu UP-2 údajne zaviedli systém diaľkového monitorovania výskytu tularémie a antraxu na „ukrajinských bioobjektoch“.

„Je tu jasný trend… Z patogénov, ktoré spadajú do oblasti záujmu Pentagonu, napríklad COVID-19, vtáčia chrípka, africký mor ošípaných, sa v budúcnosti stanú pandémie a americké farmaceutické spoločnosti z nich budú profitovať,“ povedal Kirilov.

Taktiež povedal, že ruská armáda má spravodajské informácie, že globálny systém biologického dohľadu Pentagonu sa používa na zber patogénov.

Cieľom sú Rusi

„Dokumenty získané počas špeciálnej vojenskej operácie svedčia o tom, že táto inštitúcia sa priamo podieľa na zbere nebezpečných patogénov v rôznych regiónoch sveta, testovaní neregistrovaných liekov, ako aj na realizácii programov dvojakého použitia, ktoré si objednalo americké ministerstvo obrany,“ povedal Kirilov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Poznamenal, že vypuknutie eboly v rokoch 2014 – 2016 v afrických štátoch Uganda, Keňa, Guinea a Libéria bolo spôsobené výrazným zvýšením prítomnosti zamestnancov amerického armádneho ústavu infekčných chorôb v týchto krajinách.

V súvislosti s údajnými biologickými laboratóriami na Ukrajine Kirilov poznamenal, že sú na 14 miestach po celej Ukrajine. Aby nebolo ruských dezinformácií málo, podľa Moskvy v týchto zariadeniach Američania vyvíjajú biologický materiál, ktorý by bol schopný zacieliť na rôzne etnické skupiny, a teda len na samotných Rusov.

Viac k témam: Dezinformácie, Experiment, Hoaxy, Laboratóriá, Ruská propaganda, ruské dezinformácie, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – USA tajne experimentujú na Ukrajine s článkonožcami a hantavírusmi, straší ruské ministerstvo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *