Ukrajinský minister obrany Umerov poďakoval Pentagonu za rakety ATACMS, majú zásadný vplyv na bojisku

21.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajinský minister obrany Rustem Umerov sa poďakoval jeho americkému rezortnému kolegovi Lloydovi Austinovi za to, že Spojené štáty poskytli Ukrajine strely dlhého doletu ATACMS.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tie podľa jeho slov majú „zásadný vplyv na bojisku“. Ako informuje web Ukrajinská pravda, Umerov na platforme X tiež uviedol, že Lloyda informoval o tom, aká je na bojisku situácia.

Americké ministerstvo obrany uviedlo, že Austin potvrdil, že je Biely dom pripravený požiadať Kongres „o zdroje potrebné na zabezpečenie toho, aby Ukrajina mohla naďalej brániť svoj ľud“. Ministri tiež podľa Pentagonu diskutovali o úspešných výsledkoch minulotýždňového stretnutia Kontaktnej skupiny pre ukrajinskú obranu v Bruseli.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Ukrajinské sily 17. októbra zaútočili na vrtuľníky a techniku ruských okupačných síl na leteckých základniach pri mestách Berďansk a Luhansk. Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj potvrdil, že Ukrajina úspešne použila systémy ATACMS. Noviny Wall Street Journal informovali, že USA dodali rakety Ukrajine v tajnosti.

Viac k témam: americké rakety ATACMS, Americký kongres, ATACMS, Biely dom, Rakety dlhého doletu ATACMS, ruskí okupanti, rusko-ukrajinský konflikt, ukrajinský minister obrany, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinský minister obrany Umerov poďakoval Pentagonu za rakety ATACMS, majú zásadný vplyv na bojisku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *