Ukrajinská armáda zasiahla základňu Vagnerovcov, ich veliteľstvo odhalil prokremeľský novinár (video+foto)

15.8.2022 (Webnoviny.sk) – Ukrajinský útok cez víkend zasiahol základňu ruskej súkromnej vojenskej skupiny Vagnerovci v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny. Referuje o tom spravodajský web CNN, podľa ktorého Moskvou sponzorovaná skupina žoldnierov sa stala terčom delostreleckej alebo raketovej paľby.

Počet mŕtvych sa spresní

Pri geolokalizácii videí na sociálnych sieťach sa podarilo zistiť, že základňa Vagnerovcov sa nachádzala v meste Popasna. Regionálny šéf vojenskej správy v Luhanskej oblasti Serhij Hajdaj v pondelok na svojom telegramovom kanáli uviedol, že „ukrajinské ozbrojené sily opäť úspešne pracovali na nepriateľskom velení“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Tentoraz to bolo včera v Popasnej, kde bola dobre miereným zásahom rozbitá základňa Vagnerovcov. Počet mŕtvych sa upresňuje,“ povedal Hajdaj.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Rozsiahle poškodenie budovy

Web Ukrajinská Pravda uvádza, že prokremeľský ruský novinár Sergej Sreda 8. augusta na Telegrame odhalil veliteľstvo Vagnerovcov. Zverejnil fotografie svojej návštevy veliteľstva a nápis na jednej z nich uvádzal adresu „Mironovskaja 12, Popasna“. Príspevok bol síce neskôr odstránený, no na sociálnych sieťach kolujú kópie.

Vagnerovci zohrali aktívnu úlohu v bojoch v Donbase. Často boli nasadzovaní ako pechota pri postupe na mestá, z ktorých sa ukrajinské sily stiahli. Cez víkend proruské telegramové účty napojené na Vagnerovcov ukázali rozsiahle poškodenie budovy v Popasnej a uviedli, že na mieste sú obete.

pic.twitter.com/NXLYecpzmU
— Galileo🇪🇸 (@GalileoArms) August 15, 2022

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vagnerovci
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajinská armáda zasiahla základňu Vagnerovcov, ich veliteľstvo odhalil prokremeľský novinár (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *