Ukrajinci sa v Záporožskej oblasti priblížili k ďalšej sérii ruských obranných pozícií, uviedol Inštitút pre štúdium vojny

27.8.2023 (SITA.sk) – Ukrajinské sily majú v Záporožskej oblasti „na dosah ďalšiu sériu pripravených ruských obranných pozícií”, uviedli analytici amerického Inštitútu pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Podľa vojenských analytikov Ukrajinci dosiahli ďalšie takticky významné zisky na západe Záporožskej oblasti. Správa ISW konštatuje, že nasledujúca séria ruských obranných pozícii je pravdepodobne slabšia, ale stále predstavuje významný problém. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

ISW ďalej cituje ukrajinské zdroje, podľa ktorých ruská armáda presunula relatívne elitnú formáciu z oblasti mesta Kremnina v Luhanskej oblasti do blízkosti obce Robotyne na západe Záporožskej oblasti. Inštitút však zároveň poznamenáva, že nepravidelné ruské formácie naďalej hrozia jednostranným stiahnutím sa napriek najnovšej snahe ruského vojenského velenia o čistky a potlačenie neposlušnosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ruskí vojaci, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská protiofenzíva, Záporožie
Zdroj: SITA.sk – Ukrajinci sa v Záporožskej oblasti priblížili k ďalšej sérii ruských obranných pozícií, uviedol Inštitút pre štúdium vojny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *