Turecká polícia zatkla 15 ľudí podozrivých z napojenia na Islamský štát, mali plánovať útoky na konzuláty Švédska a Holandska

5.2.2023 (Webnoviny.sk) – Turecká polícia zatkla 15 ľudí pre ich údajné napojenie na extrémistickú organizáciu Islamský štát po tom ako konzuláty západných krajín v uplynulých dňoch upozornili na bezpečnostné hrozby. Informovala o tom v sobotu večer turecká oficiálna tlačová agentúra Anadolu.

Agentúra s odvolaním sa na vyhlásenie istanbulskej polície uviedla, že skupinu zatkli pre údajné plánovanie útokov proti konzulátom Švédska a Holandska v Istanbule a tiež útokov proti kostolom a synagógam.

Proti Švédsku a Holandsku boli namierené rozhorčené protesty v Turecku po tom, ako protiislamský aktivista zapálil v Štokholme Korán a podobný čin sa stal aj v Haagu.

Tento týždeň niektoré západné krajiny dočasne zatvorili svoje konzuláty v Istanbule z bezpečnostných dôvodov. Tureckí vládni predstavitelia ich obvinili z toho, že nezdieľajú informácie o bezpečnostných hrozbách.

V novembri pri výbuchu na rušnej istanbulskej ulici Istiklal zomrelo šesť ľudí a niekoľko ďalších bolo zranených. Ulica sa nachádza v centre mesta neďaleko viacerých zahraničných konzulátov. Turecké úrady z útoku obvinili kurdských militantov, ktorí to však popierajú.

Viac k témam: bezpečnostná hrozba, Islamský štát, Korán
Zdroj: Webnoviny.sk – Turecká polícia zatkla 15 ľudí podozrivých z napojenia na Islamský štát, mali plánovať útoky na konzuláty Švédska a Holandska © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *