Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ďalší utrpeli zranenia

27.8.2023 (SITA.sk) – Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ktorá sa stala v nedeľu na severoaustrálskom ostrove počas medzinárodného vojenského cvičenia. Ďalších 20 ľudí utrpelo zranenia.

Jedného zraneného operovali

Piatich zranených previezli z Melvillovho ostrova do nemocnice v 80 kilometrov vzdialenom meste Darwin na austrálskej pevnine, uviedol približne šesť hodín po havárii policajný komisár austrálskeho Severného teritória Michael Murphy. Jedného zo zranených v Darwine operovali, informovala hlavná ministerka Severného teritória Natasha Fylesová na tlačovej konferencii.

„Ide o strašnú nehodu,” povedala Fylesová. „Vláda Severného teritória je v pohotovosti, aby poskytla akúkoľvek potrebnú pomoc,” dodala. Austrálsky premiér Anthony Albanese povedal, že pri nehode lietadla Bell Boeing V-22 Osprey, ktoré spadlo počas cvičenia, sa zranili len Američania.

Personál americkej armády

„Úvodné správy naznačujú, že nehoda sa dotkla len personálu americkej armády,” povedal premiér.

Na cvičení sa zúčastňujú aj vojaci z Austrálie, Indonézie, Filipín a Východného Timoru. Na základni v meste Darwin je v súčasnosti približne 150 príslušníkov amerického námorníctva.

Viac k témam: Americká armáda, Americké námorníctvo, Austrálsky premiér, nehoda lietadla v Austrálii, Obete, Vojenské cvičenie
Zdroj: SITA.sk – Traja príslušníci námorníctva USA zahynuli pri nehode amerického lietadla, ďalší utrpeli zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *