Strana Hlas-SD s nikým neuzatvára dohody o povolebnej spolupráci, jediným cieľom je získať najsilnejší mandát

27.8.2023 (SITA.sk) – Strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) s nikým neuzatvára dohody o povolebnej spolupráci. Politický subjekt to uviedol v reakcii na výroky, ktoré dnes odzneli v televíznych politických diskusiách a zdôraznil, že žiadne takéto dohody neexistujú.

Viac o téme: Predčasné voľby na Slovensku 2023

„Naším jediným cieľom je získať vo voľbách čo najsilnejší mandát na budovanie silného štátu, ktorý dokáže skutočne pomôcť ľuďom,” uviedol Hlas a doplnil, že iba voličstvo vo voľbách rozhodne ako o zložení budúcej vládnej koalície, tak aj o tom, kto bude premiérom.

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko dnes v diskusnej relácii TV Markíza Na telo povedal, že verí, že SNS pôjde do vlády so stranami Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a Hlas-SD. Predseda národniarov tiež tvrdil, že tieto dve strany sú dohodnuté na tom, že budúcim premiérom bude predseda Hlasu Peter Pellegrini.

Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík nevedel odpovedať, či by jeho strana vstúpila do koalície s Hlasom. Poznamenal však, že opakovane uvádza, že to pre nich nie je želaný partner.

Viac k témam: Koalícia, Politické strany, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Predseda Slovenskej národnej strany (SNS), Predseda strany Hlas-SD, Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS), Spolupráca
Zdroj: SITA.sk – Strana Hlas-SD s nikým neuzatvára dohody o povolebnej spolupráci, jediným cieľom je získať najsilnejší mandát © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *