Spoločnosť Airbnb si v prvom kvartáli tohto roka pripísala viac ako trojnásobnú stratu

0
34

14.5.2021 (Webnoviny.sk) – Strata americkej spoločnosti Airbnb, ktorá sprostredkúva prenájom ubytovania prostredníctvom internetovej stránky, sa v prvom kvartáli viac ako strojnásobila, a to na sumu 1,17 miliardy dolárov. Cestovanie totiž utlmila pandémia koronavírusu.

Avšak príjmy firmy prekonali rovnaké obdobie roku 2019 a nové rezervácie boli v objeme miliárd dolárov, keďže distribúcia vakcín proti ochoreniu COVID-19 zvýšila nádeje na konjunktúru cestovania.

Na predpovede je skoro

Spoločnosť Airbnb však napriek tomu uviedla, že je príliš skoro predpovedať, či tempo zotavovania cestovania bude pokračovať aj v druhej polovici roka.

Strata firmy za prvý štvrťrok na akciu bola na úrovni 1,95 dolára. Trh očakával, že bude iba v sume 1,07 dolára na akciu.

Tržby prekonali prognózy

Tržby Airbnb sa však medziročne zvýšili o 5 percent a oproti rovnakému obdobiu roku 2019 vzrástli o 6 percent na sumu 887 miliónov dolárov. Prekonali tak prognózu analytikov, že budú vo výške 721 miliónov dolárov.

Hodnota nových rezervácií sa zväčšila na 10,3 miliardy dolárov z úrovne 6,8 miliardy dolárov v prvom kvartáli minulého roka.

Viac k témam: Ekonomické dopady koronavírusu
Zdroj: Webnoviny.sk – Spoločnosť Airbnb si v prvom kvartáli tohto roka pripísala viac ako trojnásobnú stratu © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu