Španielskeho cyklistu Valverdeho zrazilo auto počas tréningu, vodič z miesta nehody ušiel

3.7.2022 (Webnoviny.sk) – Španielskeho profesionálneho cyklistu Alejandra Valverdeho z tímu Movistar počas sobotňajšieho tréningu v Murcii zrazilo auto.

Vodič cyklistom nepomohol

Účastníkom kolízie bol i ďalší nemenovaný cyklista, pričom obaja museli stráviť noc v nemocnici. Podľa španielskych médií vodič auta z miesta nehody ušiel.

Tím Movistar informoval, že 42-ročný Valverde nemá po sobotňajšom incidente „žiadne zlomeniny ani vážne zranenia“. Dobre sa má aj druhý cyklista, ktorý s Valverdem trénoval.

Univerzálny pretekár

„Chcem sa poďakovať všetkým za ich podporu a povzbudivé správy, ktoré som dostal. Našťastie to bol len poplach a som v poriadku,“ uviedol Valverde prostredníctvom Instagramu, kde taktiež zverejnil fotografiu z nemocničného lôžka.

Valverde bol jedným z popredných cyklistov svojej generácie, a to predovšetkým vďaka svojej univerzálnosti súťažiť na trojtýždňových pretekoch Grand Tours i jednodňových klasikách.

Spomedzi množstva úspechov, ktoré Valverde dosiahol, medzi najcennejšie patria titul majstra sveta z roku 2018 a triumf na Vuelte v roku 2009.

Viac k témam: Dopravná nehoda, Zranený cyklista
Zdroj: Webnoviny.sk – Španielskeho cyklistu Valverdeho zrazilo auto počas tréningu, vodič z miesta nehody ušiel © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.