Smrť herečky Anne Heche vyhlásili za nehodu, podľa lekára zomrela v dôsledku popálenín a inhalácie

18.8.2022 (Webnoviny.sk) – Americká herečka Anne Heche zomrela v dôsledku inhalácie a popálenín spôsobených pri havárii, rozhodol koroner s tým, že jej smrť je nehoda. Päťdesiattriročná umelkyňa tiež podľa informácií zverejnených na webstránke súdneho lekára okresu Los Angeles mala zlomeninu hrudnej kosti spôsobenú „tupým nárazom“. Celú správu z pitvy ešte dokončujú, uviedla kancelária koronera.

Herečku odpojili od prístrojov

Heche 5. augusta nabúrala autom vo veľkej rýchlosti do domu v oblasti Mar Vista. Pri náraze vozidlo zachvátili plamene. Po autonehode bola v Grossmanovom popáleninovom centre pripojená na prístroje s vážnym anoxickým poškodením mozgu a v piatok lekári konštatovali, že u nej nastala mozgová smrť. Ďalej ju však ponechali pripojenú na prístroje pre prípadné darovanie orgánov. Od prístrojov ju odpojili v nedeľu.

Koroner uvádza ako dátum jej úmrtia 11. august. Detektívi vyšetrujúci nehodu uviedli, že vo vzorke krvi Heche zistili narkotiká. Po tom, ako lekári oznámili mozgovú smrť, polícia vyšetrovanie ukončila.

Účinkovanie v mnohých filmoch

Rodáčka z Aurory v Ohiu sa stala známou vďaka účinkovaniu v soap opere Another World (1964 – 1999), kde hrala v rokoch 1987 až 1991. Za túto rolu si vyslúžila aj Daytime Emmy. Koncom deväťdesiatych rokov sa stala jednou z najžiadanejších herečiek v Hollywoode.

Predstavila sa napríklad v snímkach ako Krycie meno Donnie Brasco (1997) s Johnnym Deppom, Sopka (1997) s Tommym Lee Jonesom, Vrtieť psom (1997) s Dustinom Hoffmanom a Robertom De Nirom, 6 dní, 7 nocí (1998) s Harrisonom Fordom, Poprava (1998) s Vinceom Vaughnom a Joaquinom Phoenixom a tiež prvom zo série hororov Viem, čo ste robili minulé leto (1997). Účinkovala aj v televíznych seriáloch a na Broadwayi.

Viac k témam: Autonehoda, Úmrtie
Zdroj: Webnoviny.sk – Smrť herečky Anne Heche vyhlásili za nehodu, podľa lekára zomrela v dôsledku popálenín a inhalácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *