Slovensko vyšle na Ukrajinu tím vyšetrovateľov, budú zbierať dôkazy o vojnových zločinoch

13.4.2022 (Webnoviny.sk) – Zo Slovenska za pár dní vycestuje prvý tím pracovníkov, ktorí pomôžu ukrajinskej prokuratúre v zdokumentovaní dôkazov potrebných pre vyšetrovanie zo strany medzinárodného spoločenstva a Medzinárodného trestného súdu v Haagu.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Zber a zaisťovanie dôkazov

Ako informovala prezidentka SR Zuzana Čaputová vo svojom profile na sociálnej sieti, členom pracovného tímu bude aj súdny lekár.

Slovensko tak má pomôcť Ukrajine zaistiť dôkazy o vojnových zločinoch a zločinoch proti ľudskosti na územiach, z ktorých sa odsunuli ruské jednotky. Prezidentka dodala, že túto pomoc ponúkla ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému hneď po zverejnení záberov z Buče.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine: Buča (fotografie)

Nevyhnutný proces

„Slovensko tak bude druhou krajinou po Francúzsku, ktorá v tomto ťažkom, ale potrebnom procese, Ukrajine priamo na mieste pomôže,“ uviedla Čaputová.

Zároveň sa poďakovala ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO), ministrovi zdravotníctva Vladimírovi Lengvarskému (nom. OĽaNO) a policajnému prezidentovi Štefanovi Hamranovi za súčinnosť a vyjadrila rešpekt všetkým, ktorí sa túto misiu rozhodli podstúpiť.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Vojnové zločiny, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Slovensko vyšle na Ukrajinu tím vyšetrovateľov, budú zbierať dôkazy o vojnových zločinoch © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *