SaS odmieta „vydieračské praktiky“ Matoviča a vyzýva premiéra Hegera, aby konečne zasiahol

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Strana Sloboda a Solidarita (SaS) odmieta „vydieračské praktiky“ ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO).

Ako uviedla strana v stanovisku, napriek tomu, že predseda školských odborov Pavel Ondek po rokovaní s ministrom financií uviedol, že navýšenie platov pre učiteľov o 10 percent by sa dalo financovať z daňových nadpríjmov, Igor Matovič si berie učiteľov za rukojemníkov a spája ich s vyššími daňami. O postoji SaS informoval jej hovorca Ondrej Šprlák.

„Strana SaS opakovane vetuje vyššie dane, spraví to aj tentokrát. Vyzývame premiéra Eduarda Hegera, aby konečne zasiahol. Ak má byť školstvo prioritou pre vládu, tak Eduard Heger musí zabezpečiť, aby minister financií bez výhovoriek podpísal navýšenie platov učiteľov,“ uviedla SaS.

Minister financií Matovič plánuje v stredu 8. júna na rokovanie vlády predložiť návrh zákona, ktorý zvýši dane na alkohol, hazard a pre bohaté firmy, ale zároveň zvýši platy zamestnancov verejnej správy o desať percent.

Viac k témam: Dane, Platy učiteľov, Učitelia
Zdroj: Webnoviny.sk – SaS odmieta „vydieračské praktiky“ Matoviča a vyzýva premiéra Hegera, aby konečne zasiahol © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *