Fico: To, čo robia s nevinným Norbertom Bödörom, je čistý fašizmus (video)

0
20

14.1.2022 (Webnoviny.sk) – Prípad Norberta Bödöra je čistý fašizmus zo strany špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), lídra OĽaNO Igora Matoviča, policajného šéfa Štefana Hamrana a ďalších. Tí sú na dennej báze usvedčovaní z toho, že porušujú základné ľudské práva na Slovensku, tvrdí Robert Fico (Smer-SD) v nadväznosti na prepustenie a opätovné zadržanie nitrianskeho oligarchu. Uviedol to na svojej sociálnej sieti.

Zadržanie mal iniciovať Lipšic

„Všetci vieme, že celý prípad, všetci udavači, všetko, čo je okolo neho, je jedna bájka. Všetci vieme, že neexistovali žiadne dôvody na vzatie do väzby. A tak došlo k rozhodnutiu, ktoré bolo očakávané a nevinný Ing. Norbert Bödör bol včera prepustený z väzby,“ povedal Fico.

Po pár hodinách od prepustenia Bödöra ho polícia opätovne zadržala, keďže čelí obvineniu v kauze Dobytkár, ktorá sa týka korupcie v Pôdohospodárskej platobnej agentúre (PPA).

„Pravdepodobne dozorový prokurátor pán Hruška volá zaangažovanej vyšetrovateľke na NAKA v Bratislave a vracajú sa k starému prečinu z roku 2020, z ktorého bol Norbert B. obvinený,“ dodal Fico s tým, že dôvodom je podľa neho to, že by mohol ovplyvňovať svedkov, utiecť alebo páchať ďalšiu trestnú činnosť. Iniciovať jeho opätovné zadržanie mal podľa slov Fica špeciálny prokurátor Lipšic.

Mikulec nezasahuje do vyšetrovaní

Minister vnútra SR Roman Mikulec v súvislosti s Ficovými vyjadreniami na adresu medializovaného zadržania reagoval, že platí prezumpcia neviny a Fica uistil, že to vedia najlepšie samotní vyšetrovatelia, ktorí pracujú nielen na tomto, ale na všetkých prípadoch na Slovensku.

Bohužiaľ, nie je pre mňa žiadnym prekvapením, že si poslanec Fico po dvanástich rokoch vo vláde a dvoch rokoch v opozícii stále nedokáže predstaviť, že minister vnútra ani prezident Policajného zboru ani náznakom nezasahujú do vyšetrovaní a dokonca o nich nie sú ani informovaní. Rád by som ho teda opäť vyviedol z omylu,“ podotkol v stanovisku, ktoré poskytol tlačový odbor Ministerstva vnútra SR. Mikulec dodal, že polícia koná a kým bude on ministrom vnútra, aj bude konať iba v súlade zo zákonom.

Viac k témam: Akcia “Dobytkár”, Korupcia, Trestné stíhanie, Zatknutie
Zdroj: Webnoviny.sk – Fico: To, čo robia s nevinným Norbertom Bödörom, je čistý fašizmus (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu