Rusko zhromažďuje sily v Luhanskej oblasti, do boja posiela všetok armádny personál

8.9.2023 (SITA.sk) – Rusko zhromažďuje svoje sily pri dedine Novojehorivka v Luhanskej oblasti na východe Ukrajiny v smere na mesto Lyman.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tento smer patrí k epicentrám bojov na Ukrajine. Informuje o tom web Kyiv Independent, ktorý cituje hovorcu Východného zoskupenia síl ukrajinskej armády Iľju Jevlaša.

„Teraz tam nepriateľ akumuluje všetky svoje sily. Pripravujú údernú silu v tomto smere,” povedal Jevlaš. Rusko údajne konsoliduje sily zničených jednotiek a posiela do boja všetok armádny personál vrátane signalistov.

Koncom augusta hovorca Východného zoskupenia síl ukrajinskej armády konštatoval, že Rusko skoncentrovalo v smeroch na mestá Kupiansk a Lyman viac ako 100-tisíc vojakov. Podľa obranného spravodajstva Veľkej Británie pravdepodobne ide o súčasť ruskej stratégie získať iniciatívu, keďže ukrajinské sily napredujú na južnom fronte a v okolí mesta Bachmut v Doneckej oblasti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v septembri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Bachmut, Kupiansk, Luhanská oblasť, Lymaň, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt, Ukrajinská armáda
Zdroj: SITA.sk – Rusko zhromažďuje sily v Luhanskej oblasti, do boja posiela všetok armádny personál © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *