Rusko vyrába ekvivalenty dronov Šáhid, zatiaľ je však naďalej závislé od komponentov z Iránu 

16.8.2023 (SITA.sk) – Rusko začína používať ekvivalenty iránskych dronov Šáhid, ktoré vyrába doma. Uviedlo to britské ministerstvo obrany v správe o vývoji vojny na Ukrajine. Podľa britskej obrannej spravodajskej služby samostatná produkcia dronov v Rusku pravdepodobne Moskve umožní vytvoriť si spoľahlivejšie dodávky útočných dronov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Zatiaľ je Rusko naďalej závislé od komponentov a celých týchto zbraní z Iránu, ktoré prepravujú najmä cez Kaspické more,“ uviedol britský rezort obrany. Informuje o tom web Ukrajinská pravda.

Efektívnosť tejto zbrane je však nekonzistentná, keďže Ukrajina dokáže zostreliť väčšinu dronov tohto typu, dodalo ministerstvo obrany Veľkej Británie o dronoch typu Šáhid.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Výrobu ruskej verzie dronov Šáhid potvrdili aj vyšetrovatelia z organizácie Conflict Armament Research so sídlom v Spojenom kráľovstve. Podľa portálu CNN to zistili pri skúmaní komponentov dronov z vojny na Ukrajine.

Viac k témam: bojové drony, rusko-ukrajinský konflikt, Šáhid-136
Zdroj: SITA.sk – Rusko vyrába ekvivalenty dronov Šáhid, zatiaľ je však naďalej závislé od komponentov z Iránu  © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *