Rusko nasadilo v Kaliningradskej oblasti stíhačky MiG-31 s hypersonickými raketami Kinžal (foto)

18.8.2022 (Webnoviny.sk) – Rusko nasadilo vo svojej Kaliningradskej oblasti bojové lietadlá s hypersonickými strelami. Ruské ministerstvo obrany vo štvrtok uviedlo, že tri stíhačky MiG-31 s raketami Kinžal dorazili na leteckú základňu Čkalovsk v exkláve pri Baltskom mori v rámci „dodatočných opatrení strategického odstrašovania“. Rezort uviedol, že bojové lietadlá budú uvedené do nepretržitej pohotovosti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ministerstvo zverejnilo video so stíhačkami pristávajúcimi na základni. Stroje však nemali strely, takže ich zjavne dodali samostatne, uvádza agentúra AP.

Nasadenie rakiet Kinžal do Kaliningradu v čase ruskej invázie na Ukrajine má zjavne ukázať schopnosti ruskej armády a pohroziť NATO. Región hraničí s členmi aliancie Poľskom a Litvou.

Rakety majú podľa ruskej armády dolet do 2 000 kilometrov a majú desaťnásobne vyššiu rýchlosť ako zvuk, v dôsledku čoho ich je ťažké zachytiť. Rusko takéto strely použilo aj na niekoľko cieľov na Ukrajine.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: hypersonická raketa, Raketa typu Kinžal, rusko-ukrajinský konflikt, stíhačky MiG-31
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusko nasadilo v Kaliningradskej oblasti stíhačky MiG-31 s hypersonickými raketami Kinžal (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *