Ruské stíhačky MiG-31K sa zamerali na ukrajinské vojenské letiská, jednu zo striel sa podarilo zostreliť

11.8.2023 (SITA.sk) – Rusko vystrelilo na letisko v Ivano-Frankivskej oblasti štyri balistické strely Kinžal, pričom jednu sa ukrajinským silám podarilo zostreliť.

Ruské stíhačky MiG-31K

Uviedli to ukrajinské vzdušné sily s tým, že štyri ruské stíhačky MiG-31K vypustili rakety okolo 10:00 z Tulskej a Lipeckej oblasti v Rusku, pričom mierili na letisko Kolomyja. Informuje o tom portál Kyiv Independent.

Jednu zo striel podľa vzdušných síl zostrelili nad Kyjevskou oblasťou. Trosky rakety dopadli na tri miesta vrátane areálu detskej nemocnice, informoval kyjevský starosta Vitalij Kličko.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ďalšie strely udreli pri letisku Kolomyja a poškodili civilnú infraštruktúru. Jedna zasiahla dom v Ivano-Frankivskej oblasti a zabila osemročné dieťa, informovala generálna prokuratúra.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Vojenské letiská a mladí piloti

Hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat povedal, že ruské sily sa zamerali na vojenské letiská a na mladých pilotov, ktorí by mali absolvovať výcvik na stíhačkách F-16.

Ivano-Frankivská oblasť, ktorá susedí s Rumunskom, je zriedkavým cieľom ruských útokov, keďže sa nachádza stovky kilometrov od frontových línií.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, Stíhačka F-16, stíhačky MiG-31, vojna na Ukrajine
Zdroj: SITA.sk – Ruské stíhačky MiG-31K sa zamerali na ukrajinské vojenské letiská, jednu zo striel sa podarilo zostreliť © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *