Ruské ostreľovanie si vyžiadalo životy troch seniorov v ukrajinskom Lymane, ďalší dvaja utrpeli zranenia

23.8.2023 (SITA.sk) – Traja ľudia prišli o život pri večernom ruskom ostreľovaní pri ukrajinskom meste Lyman. Ďalší dvaja ľudia pri úderoch na obce Torske a Zakitne utrpeli zranenia. Informuje o tom spravodajský portál BBC s odvolaním sa na gubernátora Doneckej oblasti Pavla Kyrylenka.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Dve ženy a muž vo veku 63 až 88 rokov prišli o život v Torskom, keď sedeli na lavičke, uviedli predstavitelia. Jedna osoba utrpela zranenia hrudníka, ramena a bedra, informovala donecká prokuratúra. V obci Zakitne 26-ročný muž utrpel fraktúru lebky a otras mozgu, dodala.

Zasiahnutá oblasť je blízko frontovej línie a pravidelne je terčom ruských útokov.

Zranených hlásia aj zo Sumskej oblasti. Mínometná paľba zranila štyroch ľudí a drony poškodili obytnú budovu v meste Seredyna-Buda, uviedla tamojšia samospráva na Facebooku.

Drony tiež zasiahli zariadenia na skladovanie obilia v Odeskej oblasti, pričom jedno postihol požiar, ktorý sa však rýchlo podarilo dostať pod kontrolu, informoval odeský gubernátor Oleh Kiper.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: donecká oblasť, Ostreľovanie, ruské drony, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Ruské ostreľovanie si vyžiadalo životy troch seniorov v ukrajinskom Lymane, ďalší dvaja utrpeli zranenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *