Ruské letisko Šajkovka bolo terčom útoku dronu, poškodené je minimálne jedno lietadlo

21.8.2023 (SITA.sk) – Najmenej jedno lietadlo bolo poškodené na letisku Šajkovka v ruskej Kalužskej oblasti v dôsledku pondelňajšieho útoku bezpilotného lietadla.

Ako referuje web Ukrajinská pravda, operáciu vykonali protiputinovskí ruskí občania v koordinácii s ukrajinskou rozviedkou.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine 

„Minimálne jedno lietadlo je poškodené. Ako vo väčšine prípadov, ruský režim sa snaží zakryť skutočný rozsah strát a škôd. Osoby, ktoré v koordinácii s hlavným spravodajským riaditeľstvom splnili úlohy, prišli z centrálnej časti Ruska, splnili svoju misiu a úspešne sa vrátili. Ako v mnohých iných prípadoch, obranné spravodajstvo pokračuje v plnení misií, a to aj na území štátu agresora,“ povedal predstaviteľ hlavného spravodajského riaditeľstva ukrajinského ministerstva obrany (HUR) Andrij Jusov.

Rusi používajú letisko Šajkovka okrem iného ako sklad pre diaľkové lietadlá typu Tupolev. Hovorca ukrajinských vzdušných síl Jurij Ihnat informoval, že 15. augusta Rusi odpálili na Ukrajinu štyri riadené strely Ch-22 práve z letiska Šajkovka.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Ruské letisko Šajkovka bolo terčom útoku dronu, poškodené je minimálne jedno lietadlo © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *