Ruské kontrolné stanovište zadržiava evakuovaných, v 400 autách majú byť najmä rodiny s deťmi

29.5.2022 (Webnoviny.sk) – Zhruba 400 vozidiel s ľuďmi evakuovanými z južnej Ukrajiny posledné dva-tri dni zadržiavajú na ruskom kontrolnom stanovišti vo Vasylivke. Informuje o tom spravodajská televízia CNN s odvolaním sa na ukrajinského vysielateľa Suspilne.

V autách, ktoré idú hlavne z miest Cherson, Mariupoľ a Berďansk, je podľa jeho informácií mnoho rodín s deťmi a bábätkami.

Vasylivka v Zaporižžskej oblasti je najväčšie Ruskom kontrolované stanovište, cez ktoré musia evakuovaní ľudia prejsť na územie pod kontrolou Ukrajiny.

Šéf vojenskej samosprávy v oblasti Oleksandr Staruh povedal, že ruské sily „pravidelne zatvárajú“ priechod, v dôsledku čoho tam rodiny uviaznu a čakajú v strašných podmienkach.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Do Berďansku odišlo mnoho ľudí z Mariupoľa, ktorý mesiace čelil intenzívnym útokom ruských síl. V súčasnosti sa však podľa Staruha mnohé rodiny usilujú dostať ďalej na západ, pretože podmienky v Berďansku sa zhoršili.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Evakuácia, rusko-ukrajinský konflikt, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Ruské kontrolné stanovište zadržiava evakuovaných, v 400 autách majú byť najmä rodiny s deťmi © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *