Ruská protivzdušná obrana bola výrazne degradovaná a úplná kontrola nad Krymom je len otázkou času, tvrdí Zelenskyj (video)

24.10.2023 (SITA.sk) – Ukrajina bude onedlho schopná palebne kontrolovať okupovaný Krymom, povedal v utorok ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj v online príhovore na druhom parlamentnom samite Krymskej platformy.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruská protivzdušná obrana na polostrove podľa neho bola výrazne degradovaná a hoci Ukrajina v súčasnosti nemá úplnú kontrolu nad oblohou na Kryme, je to podľa Zelenského len „otázkou času“. Informuje o tom spravodajský web Kyiv Independent.

President #Zelenskyy, speaking at the #Crimean Platform Summit: the #Russian fleet is no longer able to operate in the western part of the #Black_Sea Moreover, there is now no security base and reliable logistical route in #Crimea for the #Russians. pic.twitter.com/x24NoeKX12
— Putin’s IBS (@kardinal691) October 24, 2023

Ukrajinský líder poznamenal, že ruská Čiernomorská flotila utrpela značné straty a Moskva plánuje otvorenie novej námornej základne v Abcházsku s cieľom presunúť lode „čo najďalej od ukrajinských rakiet a námorných dronov“.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Krym, Krymská platforma, Ukrajinská protiofenzíva, Ukrajinský prezident
Zdroj: SITA.sk – Ruská protivzdušná obrana bola výrazne degradovaná a úplná kontrola nad Krymom je len otázkou času, tvrdí Zelenskyj (video) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *