Rusi zaútočili iránskymi dronmi na Odesu, zničili budovu v oblasti prístavu a zabili jedného civilistu

23.9.2022 (Webnoviny.sk) – Ruské ozbrojené sily podľa ukrajinskej armády použili drony iránskej výroby na útok proti prístavu Odesa na juhu Ukrajiny. Odesa je hlavným východiskom pre export ukrajinského obilia na základe dohody dosiahnutej v júli.

Južné operačné velenie ukrajinskej armády na komunikačnej platforme Telegram uviedlo, že „Odesa bola terčom útoku z mora prostredníctvom kamikadze dronov”.

Záchranári hasia požiar

Ukrajinská armáda konštatovala, že „dva drony zničili administratívnu budovu v oblasti prístavu, záchranári hasia požiar”. Pri útoku podľa armády zomrel jeden civilista.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Jeden dron Šáhid-136 zostrelila nad morom ukrajinská protivzdušná obrana, dodala armáda. Informuje o tom portál cnn.com.

Cvičili sa od konca júla

Americká televízia CNN minulý mesiac informovala, že podľa USA Rusko získalo iránske drony schopné niesť zbrane, ktoré Moskva pravdepodobne nasadí do bojových akcií na Ukrajine.

Rusi sa podľa amerických predstaviteľov začali na riadenie dronov cvičiť v Iráne v závere júla.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: Odesa, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Rusi zaútočili iránskymi dronmi na Odesu, zničili budovu v oblasti prístavu a zabili jedného civilistu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *