Rusi posielajú do väzenia vlastných vojakov, odmietajú bojovať a trpia zlou morálkou

30.8.2023 (SITA.sk) – Ruskí vojaci odmietajú bojovať a armáda trpí zlou morálkou. Britské ministerstvo obrany vo svojej pravidelnej správe o vojne na Ukrajine konštatuje, že odmietanie bojovať „pravdepodobne odráža nedostatok výcviku, motivácie a vysoké stresové situácie, ktorým čelia ruské sily pozdĺž celej ukrajinskej frontovej línie“. Informuje o tom spravodajský portál Sky News.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Londýn pripomenul, že v uplynulých dňoch v Rusku odsúdili minimálne na dva roky vo väzenskej kolónii dvoch vojakov, ktorí odmietli poslúchnuť rozkaz a vrátiť sa na Ukrajinu.

Podľa ruského média Mediazona posielajú v krajine do väzenia za odmietnutie bojovať takmer sto vojakov týždenne. Britské ministerstvo obrany uviedlo, že ruská armáda zmierňuje straty tým, že „vydáva masu zle vycvičených vojakov do prvej línie“.

Od čiastočnej mobilizácie v septembri 2022 Rusko prispôsobilo svoj prístup k vedeniu vojny tým, že na útočné a obranné operácie využíva číre masy,“ konštatuje rezort.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi posielajú do väzenia vlastných vojakov, odmietajú bojovať a trpia zlou morálkou © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *