Remišová: Robert Fico nám dnes dal najlepší dôkaz o tom, že s jeho majetkom niečo nie je v poriadku

1.2.2024 (SITA.sk) – Koaliční poslanci „lámu ústavný zákon cez koleno” len preto, aby predseda vlády Robert Fico (Smer-SD) nebol nútený ukázať sa na rokovaní parlamentného výboru pre nezlučiteľnosť funkcií.

Zablokované rokovanie

Vládni poslanci tak vo štvrtok zablokovali rokovanie, na ktorom mal Fico vysvetľovať pochybnosti o svojom majetku.

„Robert Fico nám dnes dal najlepší dôkaz o tom, že s jeho majetkom niečo nie je v poriadku a nedozvieme sa odpovede na otázky, či naozaj získal peniaze na byt zo súdnych sporov a nedozvieme sa, prečo jeho luxusné nájmy mali také vysoké zľavy,” uviedla poslankyňa a predsedníčka výboru Veronika Remišová (klub Slovensko).

Podozrivo lacno

Remišová tvrdí, že Fico býval u „svojich ľudí” podozrivo lacno. Pripomenula, že premiér v minulosti býval u „daňového podvodníka” Ladislava Bašternáka či spolustraníka Dušana Muňka (Smer-SD), ktorého byt neskôr kúpil výrazne pod cenu a za menej, ako ho kúpil sám Muňko.

Remišová sa domnieva, že existujú dôvodné pochybnosti o tom, či si Fico mohol takúto transakciu dovoliť zo svojich oficiálnych príjmov.

Byt pod cenu

To, že Muňko predal premiérovi byt pod cenu, je podľa poslankyne proti logike, ak nejde o protislužbu za určité výhody. Remišová taktiež tvrdí, že premiér by mal takéto „zľavy” uvádzať vo svojom majetkovom priznaní.

Podnet v súvislosti s Ficovými príjmami a darmi na výbor podal exposlanec Milan Vetrák (Slovensko). „Doterajšia prax bola taká, že v mysle zákona konanie začína podaním podnetu na výbor, čo znamená automatické konanie, kedy si výbor má vyžiadať podklady, prípadne vysvetlenie a následne rozhodne. V rozpore s praxou ale dnes poslanci koalície zabránili, aby sa takýto proces, ktorý predpokladá ústavný zákon, vôbec mohol začať,” tvrdí Remišová.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), Majetok, Opozícia, Parlamentný výbor pre nezlučiteľnosť funkcií, Poslanci, Predseda vlády
Zdroj: SITA.sk – Remišová: Robert Fico nám dnes dal najlepší dôkaz o tom, že s jeho majetkom niečo nie je v poriadku © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *