Putin sa chce postarať o deti zabitých ruských vojakov, vraj „ako keby boli naše vlastné“

23.10.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin podporil nový projekt, ktorého cieľom je postarať sa o deti vojakov zabitých vo vojne na Ukrajine. Ako referuje web news.sky.com, projekt má v ruskom ponímaní názov „deti hrdinov“.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Ruská štátna tlačová agentúra TASS uviedla, že Putin „požaduje, aby sa venovala osobitná pozornosť deťom bojovníkov špeciálnej operácie a aby sa o ne postaralo, ako keby boli naše vlastné.“

Putin túto požiadavku predložil Kazbekovi Kokovovi, šéfovi oblasti Kabardsko-Balkarsko. Kokov údajne Putinovi povedal, že úrady v tejto republike implementujú projekt, ktorého cieľom bude monitorovať deti bojovníkov prostredníctvom pravidelných kontrol siete sociálnych pracovníkov.

Britské spravodajské služby odhadujú, že počty mŕtvych a vážne zranených na strane Ruska dosahujú až 190-tisíc vojakov. Podľa Ukrajincov už bolo zabitých takmer 295-tisíc Rusov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v októbri 2023 (fotografie)

Viac k témam: Ruský prezident
Zdroj: SITA.sk – Putin sa chce postarať o deti zabitých ruských vojakov, vraj „ako keby boli naše vlastné“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *