Putin označil Prigožina za človeka s ťažkým osudom a obvinil ukrajinskú vládu z neonacizmu (video+foto)

24.8.2023 (SITA.sk) – Ruský vodca Vladimir Putin vo svojich prvých vyjadreniach od stredajšieho leteckého nešťastia, pri ktorom pravdepodobne zahynul Jevgenij Prigožin, vyhlásil, že mecenáš žoldnierskej Wagnerovej skupiny bol „človek s ťažkým osudom“, ale zároveň ho označil za „talentovaného“ muža. Referuje o tom spravodajský web CNN.

Zamestnanci Wagnerovej skupiny

Putin vo štvrtok povedal, že vyjadruje sústrasť príbuzným a blízkym tých, ktorí boli na palube lietadla.

A private jet belonging to Wagner boss Yevgeny Prigozhin has crashed with all passengers and crew reportedly dying upon impact. #Prigozhin #Wagner pic.twitter.com/qWudAUcn1d— Paul Golding (@GoldingBF) August 23, 2023

„V prvom rade chcem vyjadriť úprimnú sústrasť rodinám všetkých obetí, toto je vždy tragédia. Predbežné informácie naznačujú, že na palube boli aj zamestnanci Wagnerovej skupiny,“ povedal Putin v Kremli počas stretnutia so šéfom samozvanej Doneckej ľudovej republiky Denisom Pušilinom.

„Rád by som poznamenal, že títo ľudia významne prispeli k našej spoločnej veci v boji proti neonacistickému režimu,“ povedal Putin s odkazom na ruskú vojnu na Ukrajine.

Vyšetrovanie pádu lietadla

Ruský vodca opakovane a falošne obvinil ukrajinskú vládu z neonacizmu. Putin tiež povedal, že ruský vyšetrovací výbor vedie vyšetrovanie.

Zobraziť fotogalériu k článku:
V Rusku sa zrútilo lietadlo, na zozname cestujúcich bol aj Prigožin (fotografie)

Lietadlo s desiatimi ľuďmi na palube, pravdepodobne vrátane Prigožina, havarovalo v stredu v Tverskej oblasti severne od Moskvy.

Nikto nehodu neprežil. Incident sa stal pár mesiacov po tom, čo Prigožin viedol krátku vzburu voči ruskému vojenskému veleniu.

Viac k témam: Havária lietadla, Ruský prezident, šéf wagnerovej skupiny, Úmrtie, Vzbura v Rusku – Jevgenij Prigožin (wagnerovci), Wagnerova skupina
Zdroj: SITA.sk – Putin označil Prigožina za človeka s ťažkým osudom a obvinil ukrajinskú vládu z neonacizmu (video+foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *