Prvý súboj s Ficom sa podľa Demokratov uskutoční v parlamente, výzvu adresovali aj ostatným stranám

17.8.2023 (SITA.sk) – Poslanci, ktorí sú členmi politickej strany Demokrati, zaslali zástupcom Progresívneho Slovenska, SaS a OĽanO pozvánku na stretnutie, na ktorom chcú hovoriť o spoločnej koordinácii počas prípadnej mimoriadnej schôdze parlamentu k štvrtkovej akcii Národnej kriminálnej agentúry.

Fico sa podľa Demokratov bojí

Ako sa uvádza v stanovisku strany, stretnutie lídrov politických strán navrhujú na piatok 18. augusta o 11:00 v priestoroch Národnej rady SR.

Šéf Strany Smer-SD Robert Fico sa podľa Demokratov bojí, a tak šíri zlobu, zapaľuje v našej spoločnosti oheň, hovorí o prevrate a chce v najbližších dňoch zničiť spravodlivosť, slobodu a demokraciu na Slovensku.

„Demokratické strany sa tomu nemôžu prizerať, nestačí to komentovať alebo hovoriť o znepokojení. Spravodlivosť a demokracia je pod útokom, preto je čas, aby demokratické strany niečo na obranu spravodlivosti spravili,” zdôraznili.

Odhodlaní bojovať za spravodlivosť

Prvý súboj s Ficom sa podľa demokratov uskutoční v parlamente. „My sme odhodlaní bojovať za spravodlivosť, veríme, že sa demokratické strany k našim poslancom pridajú,” dodali.

Strana Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) avizovala, že zvolá mimoriadnu schôdzu Národnej rady (NR) SR, a to v súvislosti s dnešným zásahom Národnej kriminálnej agentúry.

Predseda strany Smer-SD Robert Fico o tom informoval na tlačovej besede. „Budem veľmi čakať, ako sa postavia ostatní poslanci národnej rady k tejto nevídanej situácii,” uviedol predseda Smeru.

Fico tiež apeloval na ostatné politické sily, aby sa pripojili k iniciatíve Smeru na zvolanie mimoriadnej schôdze parlamentu.

Viac k témam: Korupcia, mimoriadna schôdza, Pokus o prevrat, Predseda strany Smer-SD, Zásah NAKA
Zdroj: SITA.sk – Prvý súboj s Ficom sa podľa Demokratov uskutoční v parlamente, výzvu adresovali aj ostatným stranám © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *