Prokurátor podal v kauze KTAG odvolanie, trest pre exprezidenta Kisku nepovažuje za dostatočný

23.10.2023 (SITA.sk) – Prokurátor Krajskej prokuratúry Prešov v zákonnej lehote podal odvolanie proti rozsudku Okresného súdu Poprad zo dňa 11. októbra v neprospech obžalovaných Andreja Kisku a Eduarda K. proti výroku o treste.

Ako informoval hovorca krajskej prokuratúry Marián Spišák, prokuratúra totiž nepovažuje uložený trest za primeraný a dostatočný.

Súd ho uznal vinným

Okresný súd v Poprade v stredu 11.októbra uznal bývalého prezidenta Andreja Kisku za vinného z pokračujúceho daňového podvodu. Rovnako aj konateľa jeho spoločnosti KTAG Eduarda K.

Exprezidentovi sudkyňa uložila dvojročný trest odňatia slobody s podmienečným odkladom na tri roky, peňažný trest 15-tisíc eur a tiež zákaz činnosti spočívajúci v zákaze vykonávať funkciu konateľa a štatutárneho zástupcu obchodnej spoločnosti vo výmere šesť rokov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Exprezident Kiska na súde v kauze KTAG (fotografie)

Odvolali sa aj obžalovaní

Eduard K. dostal dvojročný trest s odkladom na dva roky, peňažný trest 10-tisíc eur a zákaz vykonávať funkciu konateľa a štatutárneho zástupcu obchodnej spoločnosti na päť rokov a osem mesiacov. Rozsudok nie je právoplatný, keďže okrem prokuratúry sa odvolali aj obžalovaní.

Prokurátor Krajskej prokuratúry v Prešove podal ešte na jar 2022 na Okresný súd Poprad obžalobu na Andreja Kisku pre pokračovací zločin daňového podvodu vo forme organizátora. Spolu s ním obžalovali aj Eduarda K. Obžaloba podľa prokuratúry súvisí s neoprávneným uplatnením nároku na vrátenie nadmerného odpočtu spoločnosťou KTAG, s.r.o., Poprad za jún 2013, november 2013 a apríl 2014 v celkovej výške 155 184 eur.

Viac k témam: Bývalý prezident, Daňová kauza prezidenta Kisku, Súdy
Zdroj: SITA.sk – Prokurátor podal v kauze KTAG odvolanie, trest pre exprezidenta Kisku nepovažuje za dostatočný © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *