Ministerka Milanová bola roky v kontakte s bývalým SIS-károm Tóthom. Hlas-SD je zvedavá, ako zareaguje Matovič

0
34

11.1.2022 (Webnoviny.sk) –
aktualizované 11. januára, 18:19

Ministerka kultúry SR Natália Milanová (OĽaNO) mala podľa opozičnej strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) zo svojej funkcie dávno odstúpiť. Hovorkyňa strany Patrícia Medveď Macíková v tlačovej správe zdôvodnila, že ľudia zo všetkých oblastí kultúry sa pre Milanovú stali jednou z najviac ekonomicky postihnutých skupín obetí pandémie.

Kontakt s novinárom aj počas spolupráce s OĽaNO

Zároveň je strana zvedavá, či predseda vládnej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Igor Matovič vyzve Milanovú k odchodu pre blízku spoluprácu s bývalým príslušníkom Slovenskej informačnej služby Petrom Tóthom.

Reagovali tak na denník Nový Čas, ktorý ako prvý informoval o uniknutých správach medzi Milanovou a týmto blízkym spolupracovníkom Mariana Kočnera. Z mailovej komunikácie vyplýva, že ministerka bola v kontakte s exnovinárom aj po tom, čo začala spolupracovať s OĽaNO.

Pri zoznámení nebola prepojenosť na Kočnera

Medveď Macíková podotkla, že za normálnych okolností by sa dala považovať komunikácia za súkromnú vec politicky ambicióznej osoby, avšak líder OĽaNO podľa nich žiadal všetkých, ktorí sa objavili v komunikácii s Alenou Zsuzsovou, aby odišli z verejného života.

Milanová pre agentúru SITA uviedla, že sa s Tóthom spoznala pred viac ako desiatimi rokmi. Poznamenala, že v tom čase nebola známa žiadna jeho prepojenosť na Mariana Kočnera. „Zo zverejnenej komunikácie som si prečítala len prvú stranu a nemám záujem študovať autenticitu ďalších. O to viac sa čudujem ľuďom, ktorí sa v štúraní v súkromnej komunikácii vtedy súkromnej osoby priam vyžívajú,“ odpovedala. Jej stanovisko poskytol referát komunikácie Ministerstva kultúry SR.

Agentúra SITA požiadala hnutie OĽaNO o reakciu.

Viac k témam: Demisia, Ekonomické dopady koronavírusu, Kultúra
Zdroj: Webnoviny.sk – Ministerka Milanová bola roky v kontakte s bývalým SIS-károm Tóthom. Hlas-SD je zvedavá, ako zareaguje Matovič © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu