Prezidentka Čaputová podpísala novú legislatívu o sociálnych opatreniach pre odídencov z Ukrajiny

2.6.2022 (Webnoviny.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová v štvrtok podpísala novú legislatívu o sociálnych opatreniach pre odídencov z Ukrajiny. Tá rieši problémy v oblasti sociálnych vecí a rodiny súvisiace s prílevom cudzincov tak, aby bolo možné účinne a efektívne organizovať rôzne formy pomoci a podpory občanom Ukrajiny, ktorí sa zdržiavajú na Slovensku.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Novelou zákona o sociálnych službách sa umožní poskytovať služby starostlivosti o dieťa v detskej skupine v domácom alebo inom prostredí najviac štyrom deťom, a to od narodenia po začatie plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole.

Na poskytovanie tejto starostlivosti o deti v detskej skupine nebudú platiť podmienky odbornej spôsobilosti dosiahnutím vymedzeného stupňa vzdelania, ani sa nebude vyžadovať plnenie kvalifikačných predpokladov na vykonávanie pracovnej činnosti opatrovateľa detí v oblasti sociálnych služieb. Takýmto mechanizmom sa posilňujú nedostatočné kapacity zariadení starostlivosti o deti v pracovných dňoch v pracovnom čase.

Novelou zákona o príspevku na starostlivosť o dieťa sa upravuje poskytovanie príspevku na starostlivosť o dieťa pre novú formu poskytovania starostlivosti v tzv. detských skupinách. Výška príspevku pre túto formu starostlivosti dosiahne 160 eur.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojnoví utečenci na slovensko-ukrajinských hraniciach (fotografie)

Viac k témam: Lex Ukrajina, rusko-ukrajinský konflikt, Utečenci migranti, vojenská invázia
Zdroj: Webnoviny.sk – Prezidentka Čaputová podpísala novú legislatívu o sociálnych opatreniach pre odídencov z Ukrajiny © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *