Prestup Frenkieho de Jonga na Old Trafford je na dohľad, kluby sa už údajne dohodli

14.7.2022 (Webnoviny.sk) – Španielsky futbalový veľkoklub FC Barcelona sa údajne dohodol s anglickým Manchestrom United na prípadnom prestupe holandského stredopoliara Frenkieho de Jonga z Camp Nou na Old Trafford.

Podľa zdroja blízkeho dianiu v organizácii “blaugranas” ešte musí s transferom súhlasiť Holanďan. United by za neho mali zaplatiť 75 miliónov eur, ďalších desať miliónov by do Katalánska putovalo v prípade naplnenia zmluvných výkonnostných podmienok.

Frenkie de Jong prišiel do FC Barcelona v roku 2019 za Ajaxu Amsterdam za 75 miliónov eur a za Kataláncov absolvoval doteraz 140 súťažných duelov. Zmluvu v Barcelone má do leta 2026 a opustiť tím trénera Xaviho Hernández sa mu príliš nechce.

Hlavný kouč však údajne holandského reprezentanta informoval, že v budúcnosti nebude hrať v jeho plánoch kľúčovú úlohu. Klub by tiež predajom Frenkieho de Jonga získal potrebné financie a ušetril by aj na jeho plate.

Katalánci totiž v ostatnom období musia šetriť, aby sa im podarilo finančne stabilizovať situáciu v organizácii. Vedenie FC Barcelona by rado uzavrelo túto záležitosť do soboty pred odletom na predsezónne turné v USA.

Viac k témam: futbalové kluby, Futbalové zápasy
Zdroj: Webnoviny.sk – Prestup Frenkieho de Jonga na Old Trafford je na dohľad, kluby sa už údajne dohodli © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.