Prešovský velodróm sa stane dejiskom prestížnych pretekov, súťažiť budú desiatky jazdcov z 13 krajín

0
59

30.7.2021 (Webnoviny.sk) – Jediný cyklistický velodróm na Slovensku v Prešove bude v sobotu 31. júla a v nedeľu 1. augusta dejiskom cyklistických pretekov s medzinárodnou účasťou Grand Prix Prešov.

V metropole Šariša sa okrem domácich pretekárov predstavia súťažiaci z 12 krajín. Štvrtý ročník týchto pretekov bude tento rok spojený aj s majstrovstvami Slovenska v dráhovej cyklistike.

Pretekov sa zúčastnia desiatky cyklistov

Ako informoval hovorca Mestského úradu v Prešove Vladimír Tomek, na podujatí Medzinárodnej cyklistickej federácie UCI klasifikácie C1 na Slovensku sa tento rok predstaví zhruba 70 cyklistov. Na trati dlhej 333,33 metra sa súčasne uskutočnia aj Majstrovstvá Slovenska v dráhovej cyklistike mužov, žien, juniorov a junioriek.

„Prešovčania tak budú môcť na velodróme vidieť okrem zahraničných pretekárov aj kompletnú slovenskú cyklistickú elitu,“ uviedol Tomek.

Pre divákov pripravili aj kultúrny program

Do Prešova prídu pretekári z Dánska, Holandska, Rakúska, Rumunska, Ukrajiny, Nórska, Českej republiky, Maďarska a Poľska. Po prvýkrát sa na podujatie prihlásil tím z Izraela a po jednom zástupcovi majú Alžírsko a Laos.

Počas dvoch dní pretekárov i divákov čaká program s tromi olympijskými disciplínami omnium, madison a stíhacie preteky jednotlivcov. Súťažiť sa bude aj v disciplíne scratch a v bodovacích pretekoch. Usporiadateľmi Grand Prix mesta Prešov sú mesto Prešov, Slovenský zväz cyklistiky a ŠK Velodróm Prešov.

„Vstup je zdarma, pre divákov sme pripravili aj kultúrny program a občerstvenie,” avizuje riaditeľ pretekov Branislav Delej.

Viac k témam: Grand Prix Prešov
Zdroj: Webnoviny.sk – Prešovský velodróm sa stane dejiskom prestížnych pretekov, súťažiť budú desiatky jazdcov z 13 krajín © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu