Premiér Johnson bude čeliť hlasovaniu o vyslovení dôvery v strane, nedarí sa mu prekonať etické škandály

6.6.2022 (Webnoviny.sk) – Britská Konzervatívna strana bude hlasovať o vyslovení dôvery premiérovi a jej lídrovi Borisovi Johnsonovi.

Predseda Výboru 1922, ktorý má na starosti politické súťaže o vedenie konzervatívcov, Graham Brady, uviedol, že dostal dosť listov od poslancov na to, aby usporiadali hlasovanie o Johnsonovom vedení.

Premiér hlasovanie víta

Na spustenie hlasovania musí výboru poslať príslušné listy najmenej 54 konzervatívnych poslancov. Hlasovanie sa podľa Bradyho uskutoční osobne v Dolnej snemovni britského parlamentu v pondelok večer, pričom výsledok oznámia krátko po tom.

Premiér podľa jeho úradu hlasovanie víta. „Dnešný (6. júna pozn. redakcie) večer je šancou ukončiť mesiace špekulácií a umožniť vláde urobiť čiaru a posunúť sa ďalej, naplniť priority ľudí,” uvádza sa v jeho stanovisku.

Niekoľko etických škandálov

Ak Johnson prehrá hlasovanie o dôvere, o čom rozhodne 359 konzervatívnych poslancov, nahradia ho na poste predsedu Konzervatívnej strany aj vo funkcii predsedu vlády. Ak vyhrá, nebude musieť ďalšej výzve čeliť rok.

Johnsonovi sa v ostatnom období nedarí prekonať niekoľko etických škandálov. Medzi najvýraznejšími sú vládne večierky počas pandemických lockdownov, za ktoré dostal aj pokutu.

Viac k témam: Vyslovenie dôvery
Zdroj: Webnoviny.sk – Premiér Johnson bude čeliť hlasovaniu o vyslovení dôvery v strane, nedarí sa mu prekonať etické škandály © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *