Potrebuje požiadať o odklad splatnosti poistného za január? Sociálna poisťovňa zverejnila formulár

0
63

1.2.2022 (Webnoviny.sk) – Sociálna poisťovňa zverejnila formulár čestného vyhlásenia, ktorým zamestnávatelia a samostatne zárobkovo činné osoby (SZČO) môžu žiadať o odklad splatnosti poistného za január 2022. Lehota splatnosti sa im tak predĺži do 31. marca 2025.

Poisťovňa odporúča využiť elektronický formulár, ktorý zabezpečí rýchlu spätnú väzbu o zapracovaní predĺženej splatnosti poistného. V nevyhnutnom prípade je možné využiť aj listinnú podobu formulára, ktorú treba doručiť do príslušnej pobočky poisťovne. Sociálna poisťovňa o tom informovala v tlačovej správe.

Odložiť si úhradu poistného môžu zamestnávatelia a SZČO, ktorí vykazujú pokles čistého obratu alebo pokles príjmov z podnikania a z inej samostatnej zárobkovej činnosti o 40 % a viac. Predĺženie lehoty na zaplatenie poistného za január 2022 platí pre povinne nemocensky a povinne dôchodkovo poistenú SZČO a pre zamestnávateľa za časť poistného za zamestnávateľa, nie za zamestnanca.

Viac k témam: odklad splatnosti poistného, SZČO Samostatne zárobkovo činná osoba, Zamestnávatelia
Zdroj: Webnoviny.sk – Potrebuje požiadať o odklad splatnosti poistného za január? Sociálna poisťovňa zverejnila formulár © SITA Všetky práva vyhradené.

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Zadajte svoj komentár!
Zadajte svoje meno tu