Poslanci rokujú o lex Ukrajine, o zákone rozhodujú v zrýchlenom režim (naživo)

18.3.2022 (Webnoviny.sk) – Poslanci v piatok rokujú o vládnom návrhu zákona o niektorých ďalších opatreniach v súvislosti so situáciou na Ukrajine, ktorý je známy aj ako lex Ukrajina.

Viac o téme: Rusko-ukrajinský konflikt

Ide o opatrenia, ktoré sa týkajú režimu zdravotného zabezpečenia, príspevku na ubytovanie, preukazovania bezúhonnosti pri zamestnávaní v školstve alebo opatrenia súvisiace so zabezpečením obranyschopnosti a bezpečnosti Slovenskej republiky. Poslanci navrhovanú normu prerokúvajú v zrýchlenom režime.

Zákon má povoliť poskytovať osobné údaje cudzincov bez ich súhlasu. Tie sa budú môcť poskytnúť diplomatickej misii alebo konzulárnemu úradu cudzích štátov, ak bude dôvod na poskytnutie pomoci. Počas trvania mimoriadnej situácie má postačiť ukrajinským učiteľom, ktorí by na Slovensku chceli učiť, na preukázanie bezúhonnosti čestné prehlásenie a psychologický posudok o psychickej spôsobilosti.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Ukrajinským utečencom štát poskytne neodkladnú zdravotnú starostlivosť na základe dokladu o tolerovanom pobyte s názvom „dočasné útočisko“.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: Lex Ukrajina, Rokovanie NR SR, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Poslanci rokujú o lex Ukrajine, o zákone rozhodujú v zrýchlenom režim (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *