Polícia plánuje dopravnú akciu, zameria sa na alkohol s dôrazom na jednu kategóriu vodičov

18.8.2023 (SITA.sk) – V rámci preventívnej akcie „Buď rozumný” sa polícia na budúci týždeň zameria na prítomnosť alkoholu u motorkárov. Ako informovala hovorkyňa policajného prezídia Denisa Bárdyová, od začiatku tohto roka zavinili motocyklisti 20 kolízií na cestách práve pod vplyvom alkoholu.

„Kontroly zamerané na požitie alkoholu u motocyklistov sa uskutočnia v týždni od 21. do 27. augusta. Motocyklisti patria k extrémne zraniteľným účastníkom cestnej premávky, preto by malo byť aj v ich záujme nehazardovať, dodržiavať dopravné predpisy a sústrediť sa na bezpečnú jazdu,” povedal riaditeľ odboru dopravnej polície policajného prezídia Tomáš Vrábel.

Za prvý polrok 2023 polícia na Slovensku zaevidovala 309 dopravných nehôd s účasťou motocyklistov, pričom za viac ako polovicu všetkých kolízií boli zodpovední. Alkohol bol podľa štatistík zaznamenaný v 20 zo 186 dopravných nehôd zavinených motocyklistami.

Medzi príčinami, ktoré sa podpísali pod nehody motocyklistov podľa polície figuruje aj prekročenie dovolenej rýchlosti, za ňou nasleduje porušenie povinností vodiča a tretiu priečku štatistiky dopĺňa nedodržanie vzdialenosti medzi vozidlami. Nehody zavinené motorkármi si od začiatku roka vyžiadali 12 usmrtených.

Viac k témam: akcia „Buď rozumný”, Alkohol, Dopravná akcia, hovorkyňa policajného prezídia, riaditeľ odboru dopravnej polície policajného prezídia
Zdroj: SITA.sk – Polícia plánuje dopravnú akciu, zameria sa na alkohol s dôrazom na jednu kategóriu vodičov © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *