Polícia a Únia nevidiacich a slabozrakých zisťovali, ako na signál bielej palice reagujú vodiči (foto)

12.10.2023 (SITA.sk) – Pri príležitosti Svetového dňa bielej palice aj tento rok hliadkovala dopravná polícia s dobrovoľníkmi Únie nevidiacich a slabozrakých Slovenska na viac ako štyridsiatych priechodoch v rámci Slovenska.

Spoločne zisťovali, ako na signál s bielou palicou zareagujú vodiči. Cieľom tejto spolupráce je zvýšiť bezpečnosť nevidiacich a slabozrakých chodcov.

„Ochrana života a zdravia účastníkov cestnej premávky je jednou z úloh Policajného zboru. Mimoriadnu pozornosť venujeme tým najzraniteľnejším účastníkom cestnej premávky, kam bezpochyby patria aj nevidiaci a slabozrakí chodci,” uviedol na sociálnej sieti Tomáš Vrábel z odboru dopravnej polície Prezídia Policajného zboru.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Svetový deň bielej palice (fotografie)

Podľa informácií slovenskej polície ocenili aktuálny ročník Dňa bielej palice aj v zahraničí. Činnosť bola nominovaná na ocenenie Európskej charty bezpečnosti na cestách v kategórii účastníkov so zníženou mobilitou.

Viac k témam: Chodec, Nevidiaci, Svetový deň bielej palice
Zdroj: SITA.sk – Polícia a Únia nevidiacich a slabozrakých zisťovali, ako na signál bielej palice reagujú vodiči (foto) © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *