Policajnú hliadku upútal nekoordinovanou jazdou, muž nafúkal viac ako tri promile

3.4.2022 (Webnoviny.sk) – Obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky čelí 48-ročný Pavol. Obvinený muž v piatok 1. apríla večer viedol po ceste druhej triedy v obci Breza (okres Námestovo) osobné motorové vozidlo Škoda.

Svojou jazdou zo strany na stranu upútal pozornosť policajnej hliadky z Obvodného oddelenia Policajného zboru Zákamenné, ktorá ho následne zastavila. Ako informuje hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík, počas kontroly sa podrobil dychovej skúške s pozitívnym výsledkom 1,48 mg/l, čo predstavuje 3,08 promile alkoholu vo vydychovanom vzduchu.

Policajti obvinenému mužovi obmedzili osobnú slobodu a zadržali mu vodičský preukaz. Poverený príslušník Policajného zboru skrátené vyšetrovanie skončil a spis predloží prokurátorovi s návrhom na podanie obžaloby na obvineného muža.

Polícia opätovne apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Viac k témam: Alkohol za volantom, Vyšetrovanie
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajnú hliadku upútal nekoordinovanou jazdou, muž nafúkal viac ako tri promile © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *