Poliaci pracujú na nových trasách pre ukrajinské obilie, dva hraničné priechody vyhradili pre nákladnú dopravu

27.6.2022 (Webnoviny.sk) – Odborníci v Poľsku pracujú na nových trasách pre export miliónov ton obilia z Ukrajiny, ktoré tam uviazlo pre vojnu. V pondelok to povedal šéf poľského úradu vlády Michal Dworczyk. Upozornil však, že to bude istý čas trvať.

Dworczyk uviedol, že rozšírili dva veľké hraničné priechody a vyhradili ich len pre nákladnú dopravu. Pracuje sa pritom aj na plánoch štandardizácie tratí na Ukrajine s európskymi a na zvýšenie exportnej kapacity poľských námorných prístavov.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

„Čelíme veľmi veľkej výzve. Musíme to povedať úprimne, takéto problémy nevyriešite zo dňa na deň… z týždňa na týždeň,“ skonštatoval.

Poľsko podľa Dworczyka potešil návrh amerického prezidenta Joea Bidena z minulého mesiaca o postavení dočasných obilných síl popri ukrajinských hraniciach, kam by sa presunulo obilie z Ukrajiny a odtiaľ následne prevážalo nákladnými autami do prístavov. Odborníci musia zistiť typ a umiestnenie síl, doplnil Dworczyk.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine (fotografie)

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt, vývoz obilia
Zdroj: Webnoviny.sk – Poliaci pracujú na nových trasách pre ukrajinské obilie, dva hraničné priechody vyhradili pre nákladnú dopravu © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.