Po trinástich rokoch má slovenský Kaufland nového generálneho riaditeľa

19.10.2023 (SITA.sk) – Generálny riaditeľ Paul Pauls odchádza po viac ako dekáde pôsobenia v slovenskom Kauflande na dôchodok. Ukončí tak svoje 36-ročné pôsobenie v spoločnosti Kaufland. Novým generálnym riaditeľom sa od 18. októbra stal Sven Reinhard.

Pod vedením doterajšieho generálneho riaditeľa dosiahla spoločnosť Kaufland stabilné miesto v prvej trojke maloobchodných reťazcov na Slovensku, úspešne rozšírila svoju sieť predajní na aktuálnych 78 a stala sa kľúčovým hráčom na pracovnom trhu so 7 800 zamestnancami. “Teší ma, že spoločnosť Kaufland je na Slovensku vnímaná ako stabilný, férový a zodpovedný partner, za ktorého nás považujú všetci naši dodávatelia a obchodní partneri. Našimi aktivitami sme vždy chceli a stále chceme ísť príkladom, či ide o podporu slovenských dodávateľov alebo o trvalo udržateľné a spoločensky zodpovedné projekty, ktoré sa venujú zlepšeniu podmienok v regiónoch. Zákazníci zároveň majú istotu, že u nás vždy nájdu čerstvé a kvalitné potraviny za výhodné ceny a naše predajne sa pre nich stali obľúbeným miestom pre každodenné nákupy,” hovorí Paul Pauls, bývalý generálny riaditeľ Kaufland Slovenská republika, a dodáva: “Hoci sa už teším na zaslúžený oddych na dôchodku, odchádza sa mi ťažko. Za tie roky som si Slovensko naozaj zamiloval a ďakujem všetkým za skvelú a dlhoročnú spoluprácu. Spoločnosť Kaufland však nechávam v dobrých rukách môjho nástupcu, s ktorým som päť rokov úspešne spolupracoval a želám mu na jeho kariérnej ceste veľa úspechov.”

Novým generálnym riaditeľom sa stal Sven Reinhard. V skupine Schwarz pôsobí už od roku 2012, kde prešiel viacerými pozíciami v spoločnostiach Lidl a Kaufland v Nemecku, Rumunsku aj Česku. V slovenskom Kauflande pôsobí od roku 2018 a ako člen predstavenstva a konateľ bol doteraz zodpovedný za oblasť Prevádzky a Supply Chain Management. “Je pre mňa cťou, že môžem prevziať kormidlo slovenského Kauflandu. Mojím cieľom je i naďalej pokračovať v úspechoch, ktoré sme na slovenskom trhu dosiahli a verím, že všetky nové výzvy, ktoré so sebou prinesie nasledujúce obdobie, v spolupráci s mojimi kolegami úspešne zvládneme. Tak, aby sme našu spoločnosť aj naďalej posúvali vpred,” hovorí Sven Reinhard, nový generálny riaditeľ spoločnosti Kaufland Slovenská republika v.o.s.

Informačný servis

Viac k témam: Generálny riaditeľ, PR
Zdroj: SITA.sk – Po trinástich rokoch má slovenský Kaufland nového generálneho riaditeľa © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *