Pellegrini: V rámci vznikajúcej koalície si nekádrujeme nominácie

22.10.2023 (SITA.sk) – V rámci vznikajúcej koalície si nekádrujeme nominácie. V diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) O 5 minút 12 to uviedol predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini.

Nominácia Huliaka

Odmietol sa zapojiť do debaty o nominácii Rudolfa Huliaka Slovenskou národnou stranou (SNS) na post ministra životného prostredia (prezidentka Zuzana Čaputová Huliaka odmietla vymenovať a požiadala o inú nomináciu na daný post, pozn. SITA).

Viac o téme: Ficova vláda (koalícia Smer-SD, Hlas-SD a SNS)

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský v rovnakej relácii skonštatoval, že otázniky boli nad viacerými nomináciami.

Otázka na prezidentku

Skôr ho ale vyrušuje, že sa bude vytvárať programové vyhlásenie vlády v trojkoalícii, kde dve strany, Smer-SD a SNS, podľa neho nemali volebný program, respektíve bol podľa Majerského veľmi stručný. Dôležitejšie než personálne nominácie sú podľa šéfa kresťanských demokratov návrhy v programovom vyhlásení vlády.

Ako konkrétne mená spomenul napokon Huliaka aj Martinu Šimkovičovú (nominantka SNS na post ministerky kultúry), a tiež Roberta Kaliňáka, ktorého Smer-SD navrhuje na post šéfa rezortu obrany. Poznamenal ale, že je to otázka najmä na prezidentku.

Viac k témam: Ficova vláda 2023 – 2027 (koalícia Smer-SD Hlas-SD SNS), O 5 minút 12, Podpredseda strany Smer-SD, predseda KDH, Predseda strany Hlas-SD, Prezidentka SR
Zdroj: SITA.sk – Pellegrini: V rámci vznikajúcej koalície si nekádrujeme nominácie © SITA Všetky práva vyhradené.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *